BIZNIS

Biznis literatúra

  

Stephen R. Covey - 7 návykov skutočne efektívnych ľudí

Uznávaný odborník na vedenie ľudí a poradca mnohých svetových spoločností v knihe definuje 7 hlavných princípov, ktoré sú základom pre vytvorenie cieľavedomej, vnútorne vyrovnanej osobnosti a kľúčom pre dosiahnutie úspešného, harmonického života. Stephen Covey na konkrétnych príkladoch demonštruje, ako dodržiavanie jeho siedmich zásad úspechu prinieslo ľuďom úžasné výsledky v rozvoji ich vlastnej osobnosti aj vo vzťahoch k iným.

Robert T. Kyiosaki - Bohatý otec, chudobný otec

Kniha Bohatý otec, chudobný otec je Robertov príbeh o tom, ako vyrastal s dvoma otcami - jeho skutočným otcom a otcom jeho najlepšieho kamaráta. Taktiež píše o rozdielnych názoroch o peniazoch a investovaní, ktoré ho učili jeho otcovia. Kniha rozvíja mýtus, že musíte zarobiť veľa peňazí, aby ste boli bohatí a vysvetľuje rozdiel medzi prácou za peniaze a momentom, keď peniaze pracujú pre vás.

Robert T. Kyiosaki - Prečo jednotkári pracujú pre trojkárov

Kiyosaki rozširuje svoje presvedčenie, že školský systém bol vytvorený s cieľom chrliť Jednotkárov / zamestnancov ... tých „študentov“, ktorí dobre čítajú, dobre si zapamätajú a dobre píšu testy ... a nie tvorivých mysliteľov a vizionárov - podnikateľov ... Títo trojkári  vyrastajú, aby boli inovátormi a tvorcami nových nápadov, podnikov, aplikácií a výrobkov.

Petr Ludwig - Konec prokrastinace

Poznáte ten pocit, keď sa vám nechce začať robiť na nejakej úlohe? Stáva sa vám, že odkladáte aj veci, ktoré naozaj robiť chcete? Snažíte sa sami sebe rozkázať, ale neposlúchnete sa? Petr Ludwig v pôvodnej českej publikácii opierajúci sa o posledné vedecké výskumy svetových univerzít z oblasti ľudského rozhodovania, motivácie a produktivity prináša odpoveď na otázku, ktorú si kladie každý z nás: Ako z toho von? Ako byť produktívnejší bez väčšej únavy? Ako začať využívať náš čas efektívnejšie? Ako prežiť každý deň naplno?

Robin Sharma - Mních, ktorý predal svoje ferrari

Tento inšpirujúci príbeh poskytuje návod k životu s väčšou odvahou, vyváženosťou, hojnosťou a radosťou. Nádherne vymyslená bájka, Mních, ktorý predal svoje Ferrari, rozpráva o mimoriadnom príbehu Juliana Mantla, právnika, ktorý je nútený čeliť duchovnej kríze svojho nevyváženého života. Na život meniacej sa odysei k starodávnej kultúre objavuje silné, múdre a praktické lekcie, ktoré nás učia: rozvíjať radostné myšlienky, sledovať svoje poslanie a volanie nášho života, kultivovať sebadisciplínu a konať odvážne.

Napoleon Hill - Mysli a zbohatni

Napoleon Hill, najobľúbenejší motivačný autor v Amerike, sa 25 rokov venoval zisťovaniu, ako sa bohatí stali bohatími. Po rozhovore s viac ako 500 najbohatšími mužmi a ženami svojej doby odkryl tajomstvo veľkého bohatstva na základe myšlienky, že ak sa dokážeme naučiť myslieť ako bohatí, môžeme sa začať správať ako oni. Pochopením a uplatňovaním trinástich jednoduchých krokov, ktoré tvoria Hillovu formulu, môžete dosiahnuť svoje ciele, zmeniť svoj život a pripojiť sa k radom bohatých a úspešných.

Dale Carnegie - Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí

Od svojho prvého vydania tejto knihy v roku 1936 sa predalo viac ako 15 miliónov kópií. Prvá kniha Dala Carnegieho je nadčasovým bestsellerom, ktorá je nabitá množstvom spoľahlivých rád, ktoré priniesli tisícom dnes známych ľudí úspech v ich pracovnom a osobnom živote.

 

Brad Stone - Obchod pre všetko

Kniha Obchod pre všetko je odhaľujúcou a definitívnou biografiou spoločnosti, ktorá vložila jednu z prvých a najväčších investícií na internet a navždy zmenila spôsob, akým nakupujeme a čítame. Kniha opisuje úspech firmy Amazon.com a taktiež život jej zakladateľa Jeffa Bezosa.

George S. Clason - Najbohatší muž v Babylóne

Mnohým čitateľom pomohli známe „babylonské podobenstvá“, ktoré boli považované za najvýznamnejšie inšpiratívne dielo na tému šetrnosti, finančného plánovania a osobného bohatstva. Tieto fascinujúce a poučné príbehy písané zrozumiteľným jazykom vás navedú na cestu k prosperite. Tento slávny bestseller ponúka pochopenie a riešenie vašich osobných finančných problémov. Táto kniha vám bude nápomocná v akomkoľvek životnom období a dozviete sa v nej tajomstvá, ktoré vám pomôžu udržať vaše peniaze a zarobiť viac.

Daniel Kahneman - Myslenie rýchle a pomalé

V tejto knihe Kahneman vysvetľuje dva systémy, ktoré poháňajú náš spôsob myslenia. Prvý systém je rýchly, intuitívny a emotívny. Druhý systém je pomalší, rozvážnejší a logickejší. Dozviete sa, ako využiť výhody rýchleho a pomalého myslenia a kedy sa oplatí spoľahnúť na vašu intuíciu. Autor ponúka praktické a poučné informácie o tom, ako sa rozhoduje v našom podnikaní, ako aj v našom osobnom živote - a ako môžeme použiť rôzne techniky na ochranu pred duševnými poruchami, ktoré nás často dostávajú do problémov. Kniha „Myslenie rýchle a pomalé“ zmení váš pohľad na myslenie.

Charless Duhigg - Sila zvyku

V knihe Sila zvyku oceňovaný reportér Charles Duhigg približuje vzrušujúce vedecké objavy, ktoré vysvetľujú, ako návyky vznikajú, prečo existujú a ako ich možno zmeniť. Vďaka výnimočnej inteligencii autora a jeho schopnosti spracovať obrovské množstvo informácií do fascinujúcich príbehov, táto kniha prináša úplne nové chápanie ľudskej prirodzenosti. Dozviete sa, prečo sa niektorým ľuďom alebo spoločnostiam napriek dlhoročnej snahe nedarí zmeniť, zatiaľ čo iní sa dokážu zmeniť zo dňa na deň. Pri čítaní tejto knihy objavíte laboratóriá, kde neurovedci skúmajú fungovanie návykov a mozgu. Dozviete sa, aké návyky boli rozhodujúce pre úspech olympijského plavca Michaela Phelpsa, generálneho riaditeľa spoločnosti Starbucks alebo hrdinu za občianske práva Martina Luthera Kinga a mnoho iných zaujímavých poznatkov o návykoch.

Gary Vaynerchuk - Roztoč to!

Gary Vaynerchuk vám ukáže, ako využiť silu internetu na splnenie svojich podnikateľských snov. Gary strávil roky budovaním rodinnej firmy a stal sa lídrom vo vinárskom priemysle. Pomocou internetu objavil potenciál zárobku vybudovaním svojej osobnej značky. Krok za krokom, "Roztoč to!" je dokonalá príručka pre moderné podnikanie.

Gary Vaynerchuk - Na plný plyn

V tejto knihe rozoberá Gary najvýznamnejšie sociálne siete súčasnosti, aby ktokoľvek od remeselníka po profesionálneho športovca vedel presne, ako na každej z nich posilniť svoju osobnú značku. Poskytuje teoretické aj taktické rady o tom, ako sa preraziť na tradičných platformách ako sú Twitter, Facebook, YouTube, Instagram, Pinterest a Snapchat; platformy podcastov ako Spotify, Soundcloud  a iTunes; a ďalšie vznikajúce platformy, ako napríklad Musical.ly. Inovatívne tipy a nápady na zlepšenie tu nájdu aj pokročilejší používatelia sociálnych sietí.

Peter Thiel, Blake Masters - Od nuly k jednotke

Legendárny podnikateľ a investor Peter Thiel v tejto knihe ukazuje, ako aj v dnešnej dobe môžeme inovovať a nájsť hodnotu na neočakávaných miestach. Autor je presvedčený o tom, že pokrok možno dosiahnuť v akomkoľvek odvetví alebo oblasti podnikania. Vychádza z najdôležitejšej zručnosti, ktorú musí každý líder ovládnuť: naučiť sa myslieť na seba. Zajtrajší víťazi nevyhrajú tvrdou konkurenciou na existujúcom trhu, ale celkom uniknú konkurencii, pretože ich podniky budú jedinečné.

Jim Collins - Z dobrého skvelé

Môže sa dobrá spoločnosť stať skvelou, a ak áno, tak ako? Aké faktory sú predpokladom prechodu spoločnosti z dobrej na skvelú? 5 rokov výskumu viedlo k prekvapivým zisteniam o fungovaní veľkých a úspešných spoločností a táto kniha ponúka prenikavý náhľad do ich fungovania.

Angela Duckworth - Húževnatosť

Táto kniha je vhodná pre každého, kto chce uspieť. Prečo niektorí ľudia uspejú a iní zlyhajú? Psychologička Angela Duckworthová, ktorá sa podelila o nové poznatky zo svojho orientačného výskumu v oblasti húževnatosti, vysvetľuje, prečo talent nie je zárukou úspechu. Ukazuje, že rozhodujúce môžu byť aj ďalšie faktory, napríklad vytrvalosť, objavenie vášne a dodržiavanie našich záväzkov.

James Clear - Atómové návyky

Bez ohľadu na vaše ciele, atómové návyky ponúkajú osvedčenú metódu ako sa zlepšovať každý deň. James Clear, jeden z popredných svetových expertov v oblasti formovania návykov, odhaľuje praktické stratégie, ktoré vás naučia, ako správne vytvárať návyky, zbaviť sa zlozvykov a zvládnuť drobné zmeny, ktoré vedú k pozoruhodným výsledkom.

Simon Sinek - Začni otázkou prečo

Prečo sú niektorí ľudia a organizácie inovatívnejšie, vplyvnejšie a výnosnejšie ako ostatné? Prečo sú zákazníci a zamestnanci niektorých firiem lojálnejší? Prečo je aj tak medzi úspešnými tak málo ľudí schopných opakovať svoj úspech znova a znova? Ľudia ako Martin Luther King Jr., Steve Jobs a bratia Wrightovci môžu mať málo spoločného, ale všetci začali s otázkou „Prečo?“. Bola to ich prirodzená schopnosť začať s tým, čo im umožnilo inšpirovať ľudí v ich okolí a dosiahnuť pozoruhodné úspechy.

Amy Morin - 13 vecí, ktoré psychicky silní ľudia nerobia

Ako skúsená klinická sociálna pracovníčka, psychologička a psychoterapeutka si Amy Morin všimla, že množstvu ľudí sa podarilo uspieť napriek veľkým výzvam. To ju inšpirovalo k tomu, aby napísala knihu „13 vecí, ktoré psychicky silní ľudia nerobia“. Autorka sa zamerala na koncepciu mentálnej sily a skúmala ako sa duševne silní ľudia vyhýbajú negatívnemu správaniu. Vysvetľuje, ako sa títo ľudia naopak zameriavajú na to pozitívne, aby prekonali problémy a stali sa najlepšou verziou samých seba.

Robert Greene - Majstrovstvo

V tejto knihe Robert Greene demonštruje, že konečnou formou moci je majstrovstvo samotné. Analýzou životov majstrov, ako sú Charles Darwin, Benjamin Franklin, Albert Einstein a Leonardo da Vinci, ako aj rozhovormi s deviatimi súčasnými majstrami vrátane Paula Grahama a obhajcu práv zvierat, Temple Grandina, Greene vyvráca mnoho mýtov našej kultúry  o genialite a destiluje múdrosť vekov, aby odhalil tajomstvo veľkosti. S týmto kľúčovým textom ako sprievodcom sa čitatelia naučia, ako odomknúť vášeň vo vnútri a stať sa majstrami.

Eckhart Tohl - Sila prítomného okamihu

Odkaz Eckharta Tolleho je jednoduchý: prístup k životu „tu a teraz“ je najpravdepodobnejšou cestou k šťastiu a osvieteniu. Aj keď sa táto myšlienka nemusí zdať neuveriteľne originálna alebo svieža, vďaka Tollovmu jasnému písaniu, podpornému hlasu a nadšeniu je táto kniha vynikajúcou príručkou pre každého, kto sa niekedy čudoval, čo presne znamená „žiť v prítomnom okamihu“. Okrem iného sa dozviete, ako nám myšlienky a emócie bránia žiť v skutočnom mieri a šťastí.

Timothy Ferris - Štvorhodinový pracovný týždeň

Či už ste prepracovaný zamestnanec alebo podnikateľ uväznený vo svojom vlastnom podnikaní, táto kniha je kompasom nového a revolučného sveta.  Dozviete sa, ako si nastaviť život tak, aby ste nemuseli pracovať osem hodín denne, ale len štyri hodiny týždenne. Autor tvrdí, že každý z nás sa dokáže prepracovať k „vysnívanému životu“.

Dan Ariely - Aké drahé je zadarmo

V sérii osvetľujúcich, často prekvapujúcich experimentov, behaviorálny ekonóm Dan Ariely odmieta spoločný predpoklad, že sa správame zásadne racionálne. Spojením svojich skúseností s prelomovým výskumom Ariely vysvetľuje, ako očakávania, emócie, sociálne normy a iné neviditeľné, zdanlivo nelogické sily skreslili naše uvažovanie. Nielenže každý deň robíme úžasne jednoduché chyby, ale robíme rovnaké „typy“ chýb. Neustále preplácame, podceňujeme a odkladáme. Nerozumieme hlbokým účinkom našich emócií na to, čo chceme, a preceňujeme to, čo už máme. Tieto zavádzajúce správanie však nie je náhodné ani nezmyselné. Sú systematické a predvídateľné - robia nás „predvídateľne“ iracionálnymi.

Seth Godin -  Nenahraditeľní

Táto kniha je o vás - o vašich výberoch, vašej budúcnosti a vašom potenciáli urobiť veľký pokrok v akejkoľvek oblasti, ktorú si vyberiete. Na každom pracovisku boli dva tímy: vedúci a pracovníci. Teraz je tu tretí tím: kľúčoví zamestnanci. Títo ľudia prídu na to, čo robiť, aj keď neexistuje žiadna kniha pravidiel. Milujú svoju prácu a venujú sa jej na maximum. Takíto zamestnanci sú základnými stavebnými kameňmi veľkých organizácií. Nemusia byť slávni, ale sú nevyhnutní. A v dnešnom svete dostávajú tie najlepšie pracovné miesta a najviac slobody. Staňte sa aj vy pre vašu firmu nenahraditeľným.

Michal Truban - .support

Kniha od slovenského podnikateľa a politika Michala Trubana opisuje príbeh vzniku jeho firmy Websupport. Príbeh sa strieda s radami ohľadom marketingu, budovania firmy  alebo iných rád. Kniha sa číta veľmi ľahko a je napísaná veľmi zrozumiteľne. Je vhodná pre podnikateľov, marketérov ale aj pre bežných čitateľov.

*Zoznam kníh sa môže zmeniť

** Tvoja Nekonečná knižnica 🙂

WordPress Theme built by Shufflehound.