O NÁS

Náš príbeh

Každý z nás, čitateľov, pozná ten pocit, keď stojí niekoľko dlhých minút pri pulte s knihami a nevie sa rozhodnúť. Kúpiť si radšej túto alebo túto knihu?

Keď sa už nakoniec rozhodneme, zistíme, že sme za posledný mesiac minuli neskutočne veľa peňazí za niečo, čo nám po prečítaní bude prekážať na poličke a zbierať prach. Nedalo by sa vymyslieť inak?

Skúsime ísť do knižnice, no na zaprášených poličkách bežných knižníc nájdeme len staré knihy, ktoré si pamätá ešte naša prababička... (česť výnimkám, existuje aj mnoho kvalitných knižníc, ktoré ponúkajú nové tituly)

A naše riešenie?

Všetko to začalo v našich hlavách už približne v decembri roku 2018, kedy sme chceli spraviť jednoduchú aplikáciu určenú pre čitateľov. Aplikácia by mala pomáhať čitateľom s výberom kníh, pripomínať ich čítanie a rovnako tiež spájať ľudí s podobnými záujmami o knihy. Tento plán nám nevyšiel a preto sme dumali ďalej...

Na jar v roku 2019 sme sa s našim projektom po niekoľkých neúspechoch zapojili do programu Inoveum (rozbehnisa.sk), v ktorom sme sa dostali až do finále.

A čo bolo výsledkom?

Nekonečná knižnica vo svojej najnovšej forme rieši hneď niekoľko problémov. S našim externým odborným tímom a širokou komunitou ľudí sa nám podarilo vytvoriť zoznam tých najlepších  kníh, ktoré by si mal každý prečítať. Prvý zoznam bol určený najmä pre začínajúcich podnikateľov, ktorí s podnikaním ešte nemajú toľko skúseností a chceli by sa v tejto oblasti posunúť. Naše ďalšie zoznamy rýchlo pribúdajú, a náš najnovší zoznam obsahuje tú najlepšiu beletriu, ktorú si môžeš prečítať. Od známej klasiky, cez dramatické romány až po fantasy literatúru, pri ktorej môžeš zabudnúť na realitu a ocitnúť sa v inom svete. Týmto spôsobom dokážeš ušetriť čas, ktorý bežne stráviš výberom kníh. Taktiež ušetríš množstvo financií, ktoré môžeš využiť na niečo iné, ale hlavne sa vyhneš knihám, za ktoré zbytočne zaplatíš ale po prvej kapitole pochopíš, že tá kniha nemá pre teba žiadnu cenu.

Náš tím

Sme mladí nadšenci literatúry, ktorí sa rozhodli spraviť "reformu" v čítaní kníh. Službou Nekonečná knižnica chceme uľahčiť čitateľom život a taktiež im ponúknuť potrebné vzdelanie pre osobný rast alebo rozvoj podnikania. Náš tím sa momentálne skladá z troch členov a externej skupiny poradcov, ktorí nám pomáhajú vyberať vhodné knihy. Prvým členom je Khushi Mittal, ktorá sa stará o naše sociálne siete a marketing. Ďalším členom je Richard Krkoška, ktorý sa stará o doručovanie a logistiku a takisto má na starosti zoznamy kníh aby boli stále aktualizované a kvalitné. Hlavou projektu je Filip Bajtoš, ktorý má na zodpovednosti všetkých zákazníkov a rovnako aj fungovanie celej Nekonečnej Knižnice.

O projekte

Prvotnou myšlienkou Nekonečnej knižnice bolo vytvoriť mobilnú aplikáciu, ktorá by čitateľom uľahčovala život pri výbere kníh, zjednodušovala a pripomínala čítanie a vytvorila komunitu čitateľov, ktorí by mohli medzi sebou komunikovať a zdieľať svoje názory a myšlienky. Následne sme sa s projektom zapojili do startup-ového inkubátora Inoveum (rozbehnisa.sk), kde sme po mnohých neúspechoch pretvorili Nekonečnú knižnicu na službu. Základom tejto služby je prenajímať knihy, vďaka čomu sa ich cena zníži a uľahčí čitateľovi život, keďže už nemusí chodiť do kníhkupectva alebo knižnice a hodiny vyberať vhodné knihy. Stačí ak bude relaxovať v pohodlí domova my vybavíme všetko za neho.

WordPress Theme built by Shufflehound.